Viitorul ”Bănel”

Invitație la primul antrenament al naționalei! Pozele cu Alibec, Keșeru, Stanciu, Chipciu și Tătărușanu, neprețuite!
4 octombrie 2016
Gabriel, Mihai și dorul de mamă
21 octombrie 2016

Viitorul ”Bănel”

Andrei trăiește împreună cu părinții, cu cele două surori aflate la liceu și cu bunica în doar două cămăruțe. Cărămizile de BCA nu sunt tencuite, lipsa de spațiu te copleșește, dar cu toate acestea, familia este una din cele mai unite. Greutățile și viața dură nu i-a copleșit pe niciunul dintre mebrii ei, iar pentru Andrei reprezintă suportul perfect pentru a își urma visul: acela de a ajunge fotbalist profesionist.

pe teren, Andrei este un mic vrăjitor. Chiar dacă proiectul Școlii Sociale Sportive Real madrid nu pune accent pe calitățile sportive, ci pe cele 7 valori akle Fundației, nu ai cum să nu remarci dexteritatea și bucuria cu care Andrei jongleayă cu balonul. Fără acest proiect, micului Bănel, cum alintă antrenorii și cunoscuții, i-ar fi rămas doar maidanul din zona Faur Republica pentru că părinții nu bani pentru a plăti taxele lunare pe care le cer cluburile și asociațiile de fotbal din București. Cu Școala Socială Sportivă își trăiește visul, un vis în care Andrei crede cu putere că poate să-l ducă până în echipa națională.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *