Andrei și Cristi, micii vrăjitori

Gabriel, Mihai și dorul de mamă
21 octombrie 2016
Marian, unicul rebel
21 octombrie 2016

Andrei și Cristi, micii vrăjitori

Alături de părinți, Andrei și Cristi au trăit toată primăvara în cel mai mare stres. O rudă foarte apropiată i-a amenințat că că îi va evacua din camera pe care le-o pusese la dispoziție în casa al cărei proprietar era. Pînă la urmă,  a revenit la sentimente mai bune și cei doi frați au avut din nou liniște.

Acum, Andrei și Cristi se uită mereu la pozele cu Reghecampf și Cristoph Daum,, marii antrenori lângă care au apărut după vizitele pe care le-au făcut la Steaua și la echipa națională. Speră ca peste ani să fie din nou alături de marii antrenori din fotbalul românesc, dar ca jucători profesioniști. Școala Socială Sportivă Real Madrid le permite să viseze frumos. Până când visul va deveni realitate, cei doi frați jonglează cu mingea la sală, se joacă pe lap și cântă la darabană. Pentru ei este de ajuns ca să fie fericiți.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *