RBLS si Școala Socială Sportivă Fundația Real Madrid, drumul spre victorie! A doua acțiune comună a celor doua organizații a adus din nou o seara specială copiilor și antreprenorilor!

Decoratiuni de Paste, realizate impreuna cu Anca Ungureanu si Catalina Mincu
6 aprilie 2017
Invitaţi de FRF, copiii de la Şcoala Socială Sportivă s-au simţit din nou ca nişte mici vedete! S-au simţit precum Keşeru, Alibec sau …Daum!
25 mai 2017

RBLS si Școala Socială Sportivă Fundația Real Madrid, drumul spre victorie! A doua acțiune comună a celor doua organizații a adus din nou o seara specială copiilor și antreprenorilor!

RBLS si Școala Socială Sportivă Fundația Real Madrid, drumul spre victorie! A doua acțiune comună a celor doua organizații a adus din nou o seara specială copiilor și antreprenorilor!
Traseul către “balonul” de la Agronomie a părut mai complicat ca niciodată. Până la urmă, antrenorii Cristi Preda si Ion Pițilă au dat comanda de coborâre din autocar și copiii de la Școala Socială Sportivă Fundația Real Madrid au coborât din microbuz și s-au indreptat către vestiar. Urma a doua întâlnire cu prietenii de la Romanian Bussines Leadears Solutions.
Andrei si ceilalți colegi de la RBLS se mai întâlniseră cu copiii și în toamna lui 2016. S-au atașat de ei și după o seară de vis, în care au jucat un fotbal minunat alături și de marea vedetă Miodrag Belodedici, primul gând al lor a fost să reediteze acțiunea.
Seara de la Agronomie a început cu o prezentare a ultimelor evenimente și acțiuni ale Școlii Sociale Sportive, prezentare realizată de Directorul de PR si Fundaraising, Ania Nedelcu. Antreprenorii de la RBLS au putut afla că micii fotbaliști vor participa din nou la Copa Alma, organizată de Fundația Real Madrid, că proiectul Școlii Sociale Sportive are mari șanse să se dezvolte și în Sectorul 6 al Capitalei și în Județul Dâmbovița.
A urmat un turneu de fotbal mai spectaculos decât cel din toamnă, plin de orgolii si ambiții din partea copiilor. Sase echipe mixte, formate din copii si antreprenori, au jucat fiecare cu fiecare în meciuri mai mult decât înverșunate. Driblinguri spectaculoase, șuturi de jumătatea terenului, penaltyuri ratate, toate au reprezentat doar câteva dintre ingredientele unei competiții spectaculoase. Rezultatele nici nu au mai contat.
A contat doar emoția festivității de premiere. Copiii au acordat medalii antreprenorilor și au primit medalii de la aceștia. A urmat bucuria de final, bucurie comparabilă cu cea a marilor echipe din Champions League. Cine nu crede, să urmărească imaginile din galeria foto!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *